כמה עולה לך השקעה בחו״ל?

בדרך כלל, הפיתוי הגדול להשקיע בחו"ל, מגיע בזכות התשואה העודפת, הצפויה בחו"ל מול התשואה מהשקעה בישראל.
היות שכל יזם הגון ואחראי ידאג לציין בפניך, שהתשואה המוצגת היא ברוטו – לפני מס ! משמע שבין הברוטו ועד הנטו, יש פער… לכן חשוב מאוד לנסות ולהבין, היכן וכמה כסף ,ילך לאיבוד בדרך ?

כמה עולה לך השקעה בחו"ל

כל הסודות לחישוב הוצאות נלוות בהשקעה בחו״ל!

בדרך כלל, הפיתוי הגדול להשקיע בחו"ל, מגיע בזכות התשואה העודפת, הצפויה בחו"ל מול התשואה מהשקעה בישראל.
היות שכל יזם הגון ואחראי ידאג לציין בפניך, שהתשואה המוצגת היא ברוטו – לפני מס ! משמע שבין הברוטו ועד הנטו, יש פער… לכן חשוב מאוד לנסות ולהבין, היכן וכמה כסף ,ילך לאיבוד בדרך ?

אז הנה הגורמים המשמעותיים ל"הפסד" כסף בדרך מישראל לחו"ל ובחזרה :

עמלת כניסה/דמי טיפול
ועוד סכומים שונים המשולמים למארגן ההשקעה במועד הצטרפותך להשקעה, עוד לפני שהרווחת שקל. סכום זה, בדרך כלל משולם בנוסף לסכום ההשקעה ! גובה העמלה משתנה בין חברות/קרנות/בתי השקעות, ונע למיטב הכרותי, בין 3%-7% מסכום ההשקעה.

עמלות המרה והעברה
הגופים הפיננסיים השונים (בנק/צ'יינג' וכד'), המעורבים בהעברת הכסף מישראל לחו"ל ובחזרה, זכאים כמובן לתשלום בגין השירות שהם מעניקים בתהליך, לכן בד"כ יש כמובן עמלת המרה, בה כל גוף פיננסי מחייב אותך בגין  המרת מט"ח ביחס לשער היציג של המטבע, ביום ביצוע הפעולה, על פי המדיניות המוצהרת שלו. ויש עמלת העברה שיכולה לנוע בין עשרות $ בודדים ועד מאות $, כמובן תלוי בסכום הכסף המועבר, ובמדיניות הגוף הפיננסי המעביר (סכום קבוע מראש, או סכום מינימום, או % מסויים מסכום ההעברה). 

כפי שאנו יודעים, רשות המיסים מאוד אוהבת אותנו מצליחים ומרוויחים, כי היא שותפה שלנו לרווחים שאנו מייצרים.

תשלומי מס
כפי שאנו יודעים, רשות המיסים מאוד אוהבת אותנו מצליחים ומרוויחים, כי היא שותפה שלנו לרווחים שאנו מייצרים, בתור אזרחי המדינה. אולם כאשר אנחנו משקיעים בחו"ל, יש בד"כ 2 רשויות מס שלוטשות עין לרווחים שלנו : מדינת ישראל – רוצה ליהנות מהרווחים שאנו מיצרים, בתור אזרחיה, מבחינתה בכל מקום על פני הגלובוס. והמדינה הזרה – בה השקענו בחו"ל, הטוענת בצדק, שהרווח נוצר על אדמתה ולכן גם לה מגיע חלק מהרווח שיצרנו. לכן נוצרו אמנות מס בין מדינות, המסדירות את היחס למי משלמים וכמה.
בגדול אזרח ישראלי שהרוויח כסף בארה"ב, יחוייב בסה"כ ב 25% מס, כאשר החלק הראשון של המס משולם לממשלת ארה"ב וההפרש (אם יש) משולם למדינת ישראל.על מנת לקבוע את שיעור המס המשולם לכל אחת מהרשויות (ישראל וארה"ב), על המשקיעים בארה"ב, לשכור שירותיו של רו"ח המתמחה בדיני המיסוי בארה"ב, על פי הדוחות שלו נשלם מס בארה"ב. את הדוחות שהוא הכין נמסור לרו"ח הישראלי שיצרף אותו לדו"ח הישראלי, לטובת השלמת תשלום המס עד 25%.
שימו לב! שכר טרחה לרו"ח אמריקאי, נע בין 500 $ – 1000 $ בשנה.

הפסד בין המעברים
בסעיף זה אני מתכוון לפרקי הזמן, שבין מועד הפקדת כספך ועד המועד שהכסף מתחיל לצבור תשואה ומועד מכירת הנכס ועד שחרור הקרן + הרווח והפקדתם בחשבונך…
בעסקאות מקבצי הדיור שלנו למשל, אנחנו מתחילים גיוס, רק כאשר יש לנו חוזה חתום על נכס, אז עומדים לרשותנו כ 90 ימים, לגייס את כל הכסף, עד מועד השלמת הרכישה. כלומר כספו של משקיע, שהופקד בתחילת הגיוס, יכול לעמוד כחודשיים בלי שהוא "עובד". גם לאחר מכירת נכס, אנו רואים שפרק הזמן הנדרש לרו"ח החברה בארה"ב, להשלים את איסוף כל הנתונים סביב הוצאות ניהול הכנס, השבחתו ומכירתו, לטובת ריכוז והכנת דו"ח לרשות המיסים בארה"ב ולאחר מכן לסגירת החברה, יכול לנוע בין 3-6 חודשים…

אני מקווה ששיתוף זה יעזור לך מצד אחד, לבחור יזם ראוי ומצד שני לדעת לאזן את רמת הציפיות שלך, בין הרצוי למצוי

נכתב ע"י משה פרידמן, יזם ומשקיע נדל"ן, שותף בחברת ROPER המשקיעה בארה"ב מאז 2010.*

*אם את/ה עם סכום כסף זמין של 400,000 ₪ ומעלה.
רוצה להתייעץ ולבחון את סוג ההשקעה המתאימה לך ביותר בארה"ב.
מלא/י את פרטיך כאן ואתן לך את כל האפשרויות העומדות בפניך להשקעה נכונה.